Tak powstawała nasza flaga

Ostatnio modyfikowany 4 lata temu przez Marcin Błażejowski.

Po raz pierwszy mieliśmy ją na Grand Prix Wielkiej Brytanii 2009 na Silverstone. To właśnie tam powstała, chociaż szycie i nadruk były zrobione w Toruniu. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy, czy uda nam się skutecznie wykleić napis, czy to się chociaż do soboty utrzyma, czy kogoś zainteresuje lub rozbawi. Ale udało się i jest: Robert Kubica i Ayrton Senna – słynna flaga z Polski.

Jej pierwszy raz

Jaki osiągnęliśmy efekt? Zatem tak: Anglicy turlali się ze śmiechu, Brazylijczycy byli wniebowzięci, a Polacy robili sobie z nami zdjęcia. Nawet na starej wersji oficjalnej strony F1.com znalazła się w ramach foto relacji z niedzieli (siedzieliśmy na Luffield, wówczas ostatnim zakręcie okrążenia). Samo wieszanie flagi nie było takie proste, ponieważ okazało się, że jest ona największą i najbardziej wyeksponowaną flagą w całym, dodajmy – iście angielskim – sektorze. Jednak odnieśliśmy sukces, ponieważ jest kilka oficjalnych zdjęć z tamtego wydarzenia, które ją uchwyciły.

Kubica i Senna - słynna flaga, Silverstone 2009 (Vettel)
Race winner Sebastian Vettel (GER) Red Bull Racing waves to the crowd at the end of the race. Formula One World Championship, Rd 8, British Grand Prix, Race, Silverstone, England, Sunday 21 June 2009. BEST IMAGE
Kubica i Senna - słynna flaga, Silverstone 2009 (Button)
Jenson Button (GBR) Brawn Grand Prix BGP 001. Formula One World Championship, Rd 8, British Grand Prix, Race, Silverstone, England, Sunday 21 June 2009.
Kubica i Senna - słynna flaga, Silverstone 2009 (Barrichello)
Rubens Barrichello (BRA) Brawn Grand Prix waves to the crowd. Formula One World Championship, Rd 8, British Grand Prix, Race, Silverstone, England, Sunday 21 June 2009.

Jak widać na powyższych zdjęciach, ma Silverstone została uchwycona w doborowym towarzystwie: Sebastian Vettel, Jenson Button i Rubens Barrichello. Poza Silverstone 2009 była jeszcze na kilku grand prix. Zatem po kolei: Silverstone 2010, Turcja 2010, Barcelona 2011, Spa 2012, Hungaroring 2013 i Monza 2014. Niestety, od 2015 roku z różnych powodów nie jeździliśmy na wyścigi. Jest jednak szansa, że w przyszłym roku gdzieś się pojawimy.

Robert Kubica i Ayrton Senna – słynna flaga, która zwiedziła wiele zawodów grand prix. A koszulkę, w której kleiłem napis razem z Pawłem mam do dzisiaj…

Marcin